حجت‌الاسلام و‌المسلمين علی زادسر، نماينده سابق مجلس شورای اسلامی، ديدگاه‌های خود را درباره مبانی قرآنی انديشه‌های سياسی امام خمينی (ره) و نگاه حضرت ايشان به سياست را، بيان كرد. صاحب این سطور كه سخت ناراحت شده بود، خطاب به او گفت خجالت بكش، سیاست همین است، یعنی چه؟!، من و تو قبل از این‌كه نماینده‌ی مجلس و یك عنصر سیاسی باشیم، روحانی هستیم، مردم باید از من و تو درس درستكاری و صداقت گفتاری را بياموزند، نه سیاسی‌كاری و دروغ‌پردازی و نفاق را، ادامه . . .

 

سه شنبه 23 تير 1388 16:03:06             شماره‌ خبر :433981

مبانی قرآنی انديشه‌های سياسی امام خمينی(ره)/ 28

علی زادسر : پا بر روی حق گذاشتن مصداق سياست شيطانی از نگاه امام خمينی (ره) است

گروه سياسی خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا): امام خمينی(ره) سياست را به سياست اسلامی، شيطانی و حيوانی تقسيم می‌كنند و با مذمت سياست شيطانی، آن را تركيبی از نفاق، دروغ، چرب‌زبانی، هم‌رنگ جماعت شدن، و در يك كلمه، پا بر روی حق گذاشتن می‌دانستند.

حجت‌الاسلام و‌المسلمين علی زادسر، نماينده سابق مجلس شورای اسلامی، ديدگاه‌های خود را درباره مبانی قرآنی انديشه‌های سياسی امام خمينی (ره) و نگاه حضرت ايشان به سياست را، بيان كرد.

متن اين مقاله به شرح ذيل است :

بسم الله الرحمن الرحیم

انواع سياست از ديدگاه امام خمينی نورالله مرقدالشريف :

امام راحل در تبيين سياست غير اسلامی و شيطانی حاكم بر حكومت شاه، فرموده‌‌اند :

 «وقتی که ما در حبس بودیم رئیس ‏امنیت آن وقت، ضمن صحبت‌هایش گفت : آقا سیاست عبارت است از دروغ‌گویی، عبارت است از خدعه، عبارت است از فریب، عبارت از پدر سوختگی است، این را بگذارید برای ما. من به او گفتم، این سیاست مال شما است. البته سیاست‏ به آن معنایی که این‌ها می‏گویند که دروغ‌گویی و چپاول مردم ‏با حیله و تزویر، تسلط بر اموال و نفوس مردم. این سیاست هیچ ربطی به سیاست ‏اسلامی ندارد و این سیاست ‏شیطانی است.».

سیاستی را كه اسلام عزیز فرمان داده است و امام خمینی كبیر ره، قائل و فاعل آن بود و شد، چگونه سیاستی است؟. حضرت امام قدس‌سره، سیاست را بر سه نوع می‌دانستند:

1-                  سیاست شیطانی.

2-                  سیاست حیوانی.

3-                  سیاست اسلامی.

در این قسمت با اختصار به بيان هر یك از آن‌ها می‌پردازد :

1-1، سیاست شیطانی، یعنی نفاق، دروغ، چرب‌زبانی، تنظیم گفتار و كردار مطابق ذوق و سليقه‌ی مستمع، نان ‌به‌ نرخ‌ روز خوردن، هم‌رنگ جماعت شدن، و در یك كلمه، پا بر روی حق گذاشتن است، كه استاد اعظم این‌گونه سیاستی، در طول تاریخ چندصد ساله‌ی اخیر بشر، انگلیس است كه به معنی صحیح كلمه پدرسوخته بوده و هست، اين نوع سياست، معروف به سیاست انگلیسی است كه در حقیقت همان سیاست شیطانی است، و ای بسا شیطان هم بايد به انگلیسی‌ها، درس پس بدهد.

در حقیقت سیاست انگلیسی یعنی :

خاموش ساختن انواع شهوات جسمانی و نفسانی تا رسیدن به تمام خواسته‌ها و امیال نفس اماره که به بدی‌ها فرمان می‌دهد، زشت‌ها را زیبا، پلیدی‌ها را پاک، حق کشی‌ها را وظیفه، ناحق‌بازی‌ها را، سیاست زندگی، دروغ را، کلید پیشرفت، چاپلوسی را، پلكان ترقی و نفاق را، نردبان به قدرت رسیدن، و . و . . .، جلوه می‌دهد.

تاريخ سراسر عبرت و سراپا درس بشريت، خصوصاً تاريخ اسلام عزيز از ظهور تا كنون، پر است از وقايع تلخ، شوم و زشت اين‌چنينی. تاريخ، چه بسیار شاهد بوده و هست که افراد و اشخاص برای به دست آوردن پست مدیریتی، موقعیت سیاسی، امکانات رفاهی بیشتر، مانند؛ ماشین گرانقیمت‌تر، منزل لوکس‌تر، مسافرت خارجی بیشتر، و عیش و نوش زيادتر و زندگانی اشرافی‌تر و . و . . .، چه گردن کجی‌ها که در مقابل ستمکاران که نکرده‌اند، چه ذلت‌ها که در برابر قدرتمندان بی تقوا که نکشیده‌اند، چه دروغ‌ها که برای جلب اعتماد مقامات مافوق که نساخته‌اند و پردازش نکرده‌اند، چه آمارهای غلط که تهیه، تنظیم و تسلیم دست اندرکاران كه نساخته‌اند. چه تقلب‌ها که انجام نداده‌اند و چه واقعیت‌هايی را، که منکر كه نشده‌اند.

 پناه بر خدا، چه نماز جماعت‌های اول وقت و صف اولی را در مساجد جامع محل سکونت‌های خویش كه به جای كه نیاورده‌اند. چه سلام علیکم غلیظ و شدیدی را، به همراه تقبل الله اعمالکم مصطلحی را، که به امام جماعت‌های مساجدشان و رؤسای ادارات‌شان، که نگفته‌اند، چه نماز جمعه‌هايی را که برای جلب نظر امام جمعه، كه نخوانده‌اند، چه تلفن‌های محبت آميز پر دروغی را که نزده‌اند، چه اظهار دل‌تنگی‌های پر از نفرتی را كه برای مقاماتی كه كار به دستشان داشته‌اند، كه نكرده‌اند. چه سوغاتی‌هايی(!) را  که برای رؤسای دواير مختلف دولتی و غيردولتی كه نبرده‌اند، چه رشوه‌ها كه نپرداخته و چه پورسانت‌ها كه نگرفته‌اند. چه قمپزها که در نکرده‌اند. چه هیاهوها که به راه نینداخته‌اند، چه مقالات که ننوشته‌اند، چه کاریکاتورها که نکشیده‌اند، چه سخن چینی‌ها، و چه تهمت‌ها، چه وطن فروشی‌هایی كه . . . ، و چه جاسوسی‌هایی را که . . . و . و . . . . ، اللهم اجعل عواقب امورنا خيراً.

تاریخ پر است از جنایت‌های این طایفه، و خیانت‌های این قبیله، که دنیا همه‌ی همّ آن‌ها و شکم تمامی غمّ آنان، و شهوت جنسی، مقصد نهایی‌شان، و رئیس شدن به هر وسیله‌ی نامشروعی، هدف آرمانی‌شان و . و . . .، بوده و هست.

در سیاست انگلیسی که همان تعلیمات ماکیاولیستی است، هدف، وسیله را توجیه می‌کند، و برای رسیدن به آنچه که مدنظر شیطان‌صفتان هست، هر کاری مجاز است، هر كاری، اعم از دروغ، نفاق، تهمت، شیادی، دزدی، زنا، تهمت زنا زدن به دیگران، چاپلوسی، قتل، ترور، آدم‌ربایی و . و . . . ، حتی دین فروشی و ناموس‌بازی، و . و . . .، مجاز است.

خوشا به حال مقامات، مدیران و دست اندرکارانی که در جمهوری اسلامی امام خمینی رضوان الله عليه، که سیاستمداری برجسته و خداترس بود، و نه سیاسی کاری شيطان صفت، از نمونه آنچه که مورد توجه قرار گرفت، مبرا هستند. این قلم نمی‌داند كه اين‌گونه سياستمداران، چه تعداد هستند، اما آنچه را که می‌داند این است که طی بیست‌وپنج سالی كه از عمرش را صرف سیاست مصطلح کرده است، هر چه بیشتر عناصری منهای موارد فوق را جستجو كرده است، یا نیافته است و یا کمتر از انگشتان دستش شناخته است. روشن است كه این، بدان معنا نیست که همانند امام خمینی ره، نیست، مسلماً که هست، نویسنده به غیر از مقام معظم رهبری دامت بركاته و چند نفری دیگر، کسی را پیدا نکرده است.

1-        1- سیاست حیوانی مورد عنایت امام خمینی ره، عبارت است از مقابله با کجی‌ها، دفع فسادها و رفع تبعیض‌ها و حل معضلات عمومی و فصل مشکلات مردمی و رتق کارها و فتق بیکاری‌ها، و از این قبیل، بدون توجه به دستورات الهی و نیازهای روحی و روانی جوامع، که مورد قبول آن امام همام ره، بوده است، به این معنی که اگر سیاست‌مدارانی بوده و یا باشند که فقط و فقط به مادیات و دنیا همّت بگمارند و معنویات و آخرت را رها بسازند، سیاستمدارانی مورد قبول هستند. نگارنده، هر چه كه فکر و بررسی کرد، به این چنین سیاستمدارانی، معرفت پیدا نکرد، مگر این که امثال مخترع برق را، از اين نمونه سیاستمداران بدانیم.

          3- 1- سیاست اسلامی، در منطق و معیار امام خمینی، یعنی :

- تعلیم و تعلم نوح، الیاس، خضر، یونس، یعقوب و . و . . . صلوات‌الله‌ و سلامه عليهم اجمعين

- مشی و منش ابراهیم، یوسف، موسی، عیسی، خاتم الانبیاء و . و . . .، صلوات‌الله ‌و سلامه عليهم اجمعين

- سیر و سلوک علی و فاطمه و سلمان و مقداد و مالک و . و . . . صلوات‌الله ‌و سلامه عليهم اجمعين

- راه و رسم حسنین و ابوالفضل، حبیب بن مظاهر و علی اکبر و . و . . . صلوات‌الله‌ و سلامه عليهم اجمعين

- دین و آیینِ زینب، سجاد، صادقین، ثامن الحجج، حجت ثانی عشر و . و . . .، صلوات‌الله ‌و سلامه عليهم اجمعين، که درود خدا، ملائکه و جن و انس، بر آنان باد.

در نظر امام خمینی، امثال حضرات مذکور صلوات الله علیهم اجمعین و کسانی که سعی کردند تا خودشان را شبیه به آنان بسازند، سیاستمدار است، و خود امام خمینی یکی از این‌گونه سیاستمداران است.

بنابراين، ما به سیاستمداران جمهوری اسلامی كه بنيان‌گذارش امام خمینی است، نه به سیاسی‌کاران دنیای استکبار و پیروان انگلیس و نوکران شيطان كه بنيان‌گذارش ابلیس است، عرضه می‌داريم که بیاییم خداوکیلی بین خود و خدای آگاه و دانا، خلوت کنیم و ببینیم که چقدر از عمرمان را در جهان سیاست و اریکه‌ی قدرت گذرانیده‌ایم و تا چه اندازه به امام علی عليه‌السلام و دیگر سروران ذکر شده صلوات‌الله‌عليهم اجمعين، و امام خمینی قدس‌سره و مقام معظم رهبری مدظله‌العالی، شباهت داشته و داریم.

چه خوب است که آقایان محترم و معززی همانند :

رؤسای محترم قوای سه‌گانه‌ی مجريه، مقننه و قضائيه‌ی اسبق، سابق و لاحق. وزيران و معاونین آنان و اعضای دفاترشان و مدیران ارشد استانی‌شان و استانداران، فرمانداران، بخشداران و مديريت‌های مختلفِ تمام کابینه‌های بعد از پیروزی انقلاب، و همچنین نمایندگان ادوار هشت‌گانه‌ی مجلس، که نویسنده هم یکی از آنان بوده است، همه در خلوت خويش كه خود را در محضر خدا ببينند، به این پرسش پاسخ بدهند که، آیا سیاستمداری کرده‌اند و یا سیاسی‌کاری.

اگر سیاستمدار بوده‌اند که موسوی، عیسوی و محمدی و علوی و حسینی و رضوی و مهدوی صلوات‌الله‌و سلام‌الله عليهم اجمعين، بوده و هستند. و خدای ‌ناكرده بالعکس، فرعونی، نمرودی، اموی، عباسی لعنته‌الله عليهم اجمعين، و در یک کلمه، انگلیسی یعنی ابلیسی، خواهيم بود. ان شاءالله که همه‌ی آنان سیاست اسلامی را پیشه داشته و دارند و نه سیاست شیطانی را.

چنانچه چهار نامزد محترم ریاست جمهوری دهم، اجازه بدهند تا تقاضایی را از محضرشان داشته باشد، موجب امتنان است، و آن اين است : لطفاً، لختی اندیشه فرموده و ساعاتی را با خود و خدای خود خلوت بکنند و عملکرد چند ماه گذشته‌ی خویش را واکاوی کنند و به خودشان پاسخ بدهند که آیا سیاستمداری کردند و یا سیاسی کاری؟.

در پایان نیز، با تمسك به اين ضرب‌المثل كه : «در مثل مناقشه نيست»، عرضه می‌دارد كه قصد دارد تا داستانی را  به محضر شريف شما تقديم بدارد كه مشابه همان فرمایش معروف امام خمینی قدس‌سره است كه در عبارات بالا ملاحظه فرموديد :

خواهر مكرم و برادر ارجمند، قصه از این قرار است كه : نگارنده، قبل از شكل‌گیری هیأت رئیسه‌ی مجلس شورای اسلامی دوره‌ی هفتم، طرفدار رئیس مجلس‌شدن جناب آقای . . . بود. دلایل این بنده‌ی كوچك درگاه پروردگار تجربی بود، و مطمئن بود كه نامزد مورد نظرش، از ديگر كسانی كه مطرح بودند، بهتر می‌تواند مجلس شورای اسلامی را اداره كند.

انگار همین دیروز بود كه این قلم در رابطه با ریاست مجلس شورای اسلامی دوره‌ی هفتم، با یكی دیگر از هم‌لباسی‌های خود، نظر و سياست خویش را به مباحثه گذاشته بود. این كمترین عبد عاصی كه سخت محتاج رحمت خداوندگار است، يكی از هم‌لباسی‌هايش را در جریان نظر مورد نظر خود برای ریاست مجلس هفتم قرار داد، و آن همكار محترم معمم، با اعتقادی راسخ و بیانی رسا و دلایلی محكم و خوشحالی زایدالوصفی، از آن ديدگاه، استقبالی گرم و غيرقابل انتظار كرد و بنده را به صورت جدی، همدل و هم‌داستان شد.

یك روز و یا دو روز بعد، یكی از علمای برجسته‌ و وعاظ معروف كه مورد وثوق مردم كشور بوده و هست و در دوره‌ی هفتم هم نماینده‌ی مردم بود، حدود پنجاه نفر روحانی‌های مجلس مطمح نظر را از دو جناح، به منزل شخصی خویش دعوت كرد كه با صرف غذا هم همراه بود.

بعد از اجتماع آقایان محترم حجج اسلام در مجلس قبلی، آن عالم برجسته و روحانی گرانقدر با مقدمه‌ای بسیار كوتاه مجلس را رسمیت بخشید، و به زعم خود و دلالت‌هايی كه به رخ كشيد و جملاتی كه به سمع رسانيد، ثابت كرد كه رئیس مجلس اين دوره هم، باید یكی از روحانیون نماينده‌ی مجلس باشد، و شخص مورد نظرش را نيز، معرفی كرد و از حضار تقاضا كردند تا نظرات خود را بيان بكنند. عده‌ای از عزيزانی كه ذكرشان رفت، ديدگاه‌ها و موافقت و مخالفت‌های خود را مطرح ساختند، از آن جمله، آن همكارِ هم نظر ما، كه سخنان از پیش ‌تعيین ‌شده‌ی خود را آغاز كرد.

خواننده‌ی محترم، باور بفرمایید كه این آقايی كه طرفدار سرسخت رئیس مجلس‌شدن نامزد مورد نظر ما در آن دوره‌ی مجلس شورای اسلامی بود، حدود یك ساعت با شور و حرارت و زیر و بم‌كردن صدا، و فراز و نشیب كلام، در فضایل و مناقب آن روحانی موردنظر صاحب‌خانه‌ی محترم، سخن‌ها گفت و به اصطلاح، منبری را ارائه كرد كه خودش را نیز به اثبات برساند، و دلایل بسیار خود را برای حضار محترم مجلس، با حالتی خاص بيان داشت، و همه‌ی همّ و غمّ خود را به كار بست كه شنوندگان سخنانش را متقاعد كند كه برای رئيس مجلس شدن آن روحانی مورد توجه، تمام مساعی خويش را به كار ببندند، زيرا چنانچه مجلس مذكور، رئیسی به غیر از آن شخص مورد عنایت، داشته باشد، روزگار خوشی نخواهد داشت و ممكن است خدای ناكرده روحانیت آسیب ببيند و این، اصلاً به صلاح نیست.

نویسنده كه طی آن چند ده دقیقه، خون خود را در جوش و غلیان می‌دید، در وقت رفتن به سوی سفره‌ی غذا، دست آن سخنران كذایی را گرفته و با تمام توانش فشرد و گفت فلانی!؟، كه بلافاصله ایشان انگشت سبابه‌ی خود را بر روی نوك دماغش گذاشت و گفت صدایش را در نیاور كه من همچنان محكم با شما هم‌داستانم، گفتم خوب مرد حسابی، پس این منبر و فریادها چه بود، پاسخ داد سیاست همین است دیگر.

صاحب این سطور كه سخت ناراحت شده بود، خطاب به او گفت خجالت بكش، سیاست همین است، یعنی چه؟!، من و تو قبل از این‌كه نماینده‌ی مجلس و یك عنصر سیاسی باشیم، روحانی هستیم، مردم باید از من و تو درس درستكاری و صداقت گفتاری را بياموزند، نه سیاسی‌كاری و دروغ‌پردازی و نفاق را، خوب حالا اگر این آقا، منبر شما را باور كرد و برای ریاست مجلس نامزد شد و رأی نياورد كه نخواهد آورد و آبرویش در خطر افتاد، تو چه جوابی داری؟.

به راستی، آيا اين‌گونه به پست و موقعيت رسيدن و خود را محترم ساختن، در تعاليم دينی ما چه جايگاهی دارد؟، آيا اسلامی است و يا شيطانی؟، خمينی‌وار است و يا بوش‌گونه، خامنه‌ای پسند است و يا اوباما خواه؟، پاسخ روشن است.

اللهم اجعل عواقب امورنا خیراً

طلبه‌ی بسيجی؛ زادسرجيرفتی

منبع :.

============

ولايت فقيه(مطلقه)، جان خمينی است."ايكنا"

  جمعه 19 تير 1388 13:57:25             شماره‌ خبر :431509

مبانی قرآنی انديشه‌های سياسی امام خمينی(ره)/ 24

مقاله‌ای از علی زادسر

ممانعت از ارتكاب منهيات قرآن، عصاره‌ ولايت‌ فقيه از ديدگاه امام (ره)

گروه سياسی "ايكنا" : امام خمينی (ره) معتقد بودند كه عصاره‌ ولايت مطلقه‌ فقيه «تأسيس حكومت اسلامی برای اجرای فرامين الهی و ممانعت از ارتكاب منهيات قرآن» است و بر اين اساس «جمهوری اسلامی ايران» را مستقر كردند و برای احداث و ايجاد آن قريب به پنجاه سال زحمت كشيدند و مرارت تحمل كردند و خون دل خوردند.

حجت‌الاسلام والمسلمين علی زادسر، نماينده سابق مجلس شورای اسلامی با ارسال مقاله‌ای به خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، ديدگاه‌های خود را درباره مبانی قرآنی انديشه‌های سياسی امام خمينی (ره) و نظريه ولايت فقيه ايشان بيان كرد. (اين مقاله در پاسخ به پرسش "ايكنا"، پيرامون «امام خمينی و ولايت فقيه»، نگارش و ارسال شده است).

متن اين مقاله به شرح ذيل است :

بسم الله‌الرحمن‌الرحیم

حضرت امام خمینی خیلی صریح:http://www.talkhooncheh.ir/imagecity/2imame.gif" >ادامه . . .

دیدگاه‌ها   

#3 يك آشنا 1388-05-07 21:07

با سلام حاج آقا .خسته نباشید.یک سوال از محضرتون داشتم.میخواستم بدونم شما از علت دستگیری آقای حسین زمان خواننده معروف و استاد دانشگاه کیش اطلاعی دارید؟اگر اطلاعی دارید لطفأ من را در جریان بگذارید.ممنون.در ضمن من نمیدونم ایمیل هایی که جدا از متن های شما با موضوعات متفاوت است را در کدوم قسمت براتون بفرستم.روز خوش ..........==========
با سلام و احترام===
بنده هيچ‌گونه اطلاعی از ايشان ندارم.
"نمارايانه‌ی" (ايميل) زادسر اين است :
نقل قول کردن

#2 محمدعلی مجیدی مه 1388-04-27 17:17

باسلام و تشکر ازاطلاع رسانی ورحمات شما
نقل قول کردن

#1 محمود 1388-04-27 10:51

اللهم مشغل الظالمین به الظالمین.گناه کسانی که به اسلام واصول فقهی شیعه واقفند و از آن به نفع خود وجریانات هم سو با خود سوئ استفاده می کنن وخود رامرجع اصلاح ودیگران را انگلیسی کودتا چی و... میدانند ازکفار ومشرکین بدتر است و امام زمان انشائ ا... حکم می کنند بر ایشان. به حکومت محمد رضا ی پهلوی ورضا خان یک رجوعی کنید بدک نیست.
یا عدل ویا حکیم احکم بیننا وبینکم فی الارض.
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید

روز عید فطر كدورت‌ها را دور بریزید زادسرجیرفتی: مردم مسلمان با حضور یك‌پارچه در عید فطر تمام كدورت‌ها را دور ریخته و پس از یك ماه عبادت ، دل‌هایشان آماده یك زندگی مملو از معنویت و شادابی می‌شود ادامه . . . گروه استانها / حوزه همدان...

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل

در پاسخ به نامه‌ی پویش مردمی آوای هلیل تمدن های تاریخی و مانا، در کنار آب ها و رودخانه‌ها، توسط کسانی که محل استقرار خود را، موطن همیشگی برگزیده اند، ساخته، پرداخته، و عالم گیر شده‌اند. بنابراین استعمال کلمه تمدن هلیل، غلط، غیرراست، و جیرفت زدا خواهد بود. احتمالآ در خاطر مبارکتان باشد که سال های سال...

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388

جنایات سبزِ سیا،موساد،ام آی ۶، 1388 بنده‌ شك ‌ندارم ‌كه ‌جریان ‌نفاق، ‌كه ‌دست‌ نیاز به سوی ‌ترامپ ‌دراز كرده ‌است، هیچ آخوندی چه خوب و چه بد مثل خاتمی را، هیچ وقت قبول نداشته و ندارد، طراحان طرح آشتی ملی، به‌ چیزی ‌كمتر از سرنگونی نظام جمهوری ‌اسلامی ‌ایران و تسلط مجدد امریکا، رضایت ‌نخواهند...

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را

نوکر دربست ترامپ، الهی خدا بکشد تو را تو در کمین نشسته‌ای تا انتقام ناکامی‌های چهل ساله‌ات را، از تار، تنبور، وافور، کاباره، رقاصه‌ها، قمار، شراب، مستی‌ها شبانه، خوردن و بردن شاهانه، و . و ...، همه و همه را، از امام و مولا و مقتدای مؤمنان و شهیدان و آزادگان، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، بگیری، که مثل...

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری

بوی خوش عصیان حزب‌الله، علیه اشرافیگری قلم و بیان زادسرجیرفتی, [21.07.17 17:35] https://www.instagram.com/p/BWzzK9djf_b/ زادسرجیرفتی: از عید سعید فطر و شعر حماسی دکتر میثم مطیعی، و سخنان امروز نماینده محترم دانشجویان، قبل از خطبه‌های نماز جمعه، بوی خوش انقلاب و عصیان اهل ولاء، علیه اشرافیگری و کداخداپرستی استشمام می‌شود. به گمانم طولی نکشد که شعار "روحانی امریکایی،...

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره

به امید تودهنی زدن به ترامپ بدکاره ما که جزو انقلابیان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، به راه، آمان و اهدافمان، آگاه، مؤمن، مصمم و جدی بودیم، و اکنون نیز، و تا زنده هستیم ان‌شاءالله چنینیم. بنده و مانند نگارنده، یقین و ایمان داشتیم که شکنجه دیدن در راه خدا، ثواب دارد، سرباز امام زمان علیه‌السلام...

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش

امریکا که ایران نیست که رئیس جمهورش امریکا که مثل کشور ما که نیست که رئیس جمهور بتواند حتی خدای‌ناکرده ساز مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران را هم، کوک کند. یا عناصر مخالف اصل نظام را، مسؤولیت بدهد. یا مقابل حکومت پنهان (رهبری) امریکا بایستد، هرگز، کما...

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2)

دغدغه‌هایی از فضای مجازی کشور(2) اغلاط املایی تا دلتان بخواهد. زیاد خوانده و می‌خوانیم که "خواهش می‌کنم"، را خواهشاً می‌نویسند؟ "ثانیا"، را دوماً، "ثالثاً" را سوماً، ...، "تاسعاً"، را نهماً، و قس علی هذا. حالا هرچه بگویید آقا، در زبان فارسی تنوین نداریم. شما دکتر شدید، فوق لیسانس گرفتید، نماینده مجلس بوده‌اید، باید...

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان

طنز کمدین ها، و عصبی شدن اصلاح‌طلبان در استخر اختصاصی فرح دیبا در کوشک، و در حال شنا و در کمال سلامت جسم و تن، دعوت حق را لبیک گفته است، و اینک کسی نمی‌تواند به سبب مرگ اینچنینی آن مرحوم، بر نظام مردمسالاری دینی، انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای عظیم‌الشأن مدظله‌العالی، انقلابیون ولایتمدار، حزب‌الله راستین، اصول‌گرایان...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ...

بگویند ... آقازاده جاسوس است تعجب ... كسانی در انگلستان موفق شدند دكترا بگیرند كه تز دكتراشان را آنان برایشان معین كرده‌اند و اطلاعات ریز را از اینان گرفته‌اند، مثلاً گفته‌اند شما تز دكترایت را راجع به ایلات و قبایل ایرانی، شما راجع به ساخت و ساز مسكن در ایران، شما راجع به عملكرد سپاه پاسداران از...